ČEZká republika a ČEZké milice

11. únor 2010 | 12.40 |
› 

ČEZká republika a ČEZké milice

Nepřiměřená obrana – Zákonné a nebo Pěstní právo ČEZu?

Elektrikáři z ČEZu potřebují ke své činnosti umět sebeobranu, slaňovat, střilet, zacházet se psy, raftovat, ovládat základy pyrotechniky a první pomoc. Také se učí jaké to je být nahý v kleci, nebo jak se chodí se svázanýma nohama. Nutně musí znát jak vraždit ubohé slepice a hlavně, jak je následně kultovně věšet...

To vše jen proto, že my, jejich zákazníci jsme evidentně ozbrojení vrahounští hajzlové, notoričtí lháři, černí odběratelé a neplatiči na které je slabá i policie, a tak nás musí pacifikovat samozvaná páprdovská milice ČEZu pěkně ostře, po mafiánsku. Že tím ČEZ překračuje zákon a hraje si na stát ve státě? No a co? Koho dítě křtíš...

Milé České energetické závody, ve kterých vlastníme majoritu my, stát, se chovají přesně jako v té pohádce o té Potrestané pýše: Že si stěžují, že nic nemají, že jsou žebráci, a že nekradou? Ať si stěžují, ať žehrají, ale ať platí!

Pokud půjde vše správným směrem jako v té pohádce, a ono to dříve nebo později tak půjde, pak by mělo ten pobyt v klecích s holou řití trénovat i celé to slavné vedení ČEZu, zvláště pak Roman s Benešem.

V následujícím videu, které kdosi doplnil velmi trefnou hudbou, se podívejte kdo nám to tu stále vládne. Včetně těch uniforem to je celé jako vystřižené z doby totality ze cvičáku Lidových milicí, kde předváděli své pivní žoky naši komunističtí fotříci.

Pravda, ti měli uniformy modré, ale nemylme se, když v roce 1969 zahájili komunisti normalizaci, chodili ti zdánlivě srandovní staříci po fabrikách s ostře nabitými flintami a neváhali by to našít do vlastního syna, kdyby soudruh nařídil... Tak dokáže moc ještě více zblbnout blba.

Tak jak? Co všechno si ještě necháme líbit? Jestliže jsme před pár lety nechali Paroubkovi projít bezprecedentní cvičení jednotek rychlého nasazení při mlácení neozbrojených technařů, protože jsme nebyli technaři a dnes zase necháme projít ČEZu jeho milice, protože nám ještě nerozkoply dveře, pak se nám klidně může zítra stát, že se probudíme do daleko větších nesvobod a bezpráví, a nebude tu nikdo, kdo by se nás zastal.

Nevím proč, ale nějak se tomu nedokážu smát, je to příliš děsivé, a jen doufám, že je ještě čas přestat planě žvanit a vzít koněčně svoje věci do svých rukou, jít volit a hlavně, nevolit nikoho, kdo je jakkoli zapleten se socany, komunismem a bývalým režimem! Chce to vzít rozum do hrsti, nebát se a nekrást.

Jak to vlastně celé začalo

Olomoucký právník žaluje ve jménu desítek lidí nejmocnější firmu v zemi a viní ji z vážných zločinů – vydírání a zločinného spolčení. Podle žaloby bere polostátní energetický gigant ČEZ zákon do svých rukou a lidi, které označí za své nepoctivé zákazníky, podrobuje mafiánským praktikám. Ohrožen se prý tak může cítit každý, kdo v této zemi odebírá elektrický proud...

Hovoří právník zákazníků ČEZ Jan Rytíř

Proč?

ČEZ spustil v roce 2006 rozsáhlé kontroly úniků elektřiny a došel k podezření, že v pěti vesnicích na Olomoucku se ztrácí elektřina ve velkém.

Speciální jednotka proto v následujících měsících zkontrolovala stovky místních domů a došla k šokujícímu zjištění:

  • Elektřinu díky nejrůznějším úpravám elektroměrů nebo kabelů kradl každý dvacátý zákazník.

Do večera si to rozmysli

Na scénu jak vystřiženou z akčního filmu 68-letý pan Alois Polzer už zřejmě do smrti nezapomene...

  • Zabrzdily tu tři dodávky a deset chlapů v černých uniformách obstoupilo celý dům, pár minut nato už jsme byli bez proudu – vzpomíná penzista, který už deset let působí jako přísedící u olomouckého soudu.

Po divokém entrée se tak loni v květnu od kontrolorů společnosti ČEZ dozvěděl, že v jeho domku se prý už roky ztrácí elektřina, aniž by ji všechnu platil...

  • Řekli mi, že pro to mají nezvratné důkazy, a jestli prý nebudu spolupracovat, čeká mě třeba i kriminál. Rozmyslet jsem se měl do večera, poklepává si pan Polzer na klopu kostkované košile.

Nakonec podepsal.

  • Když jsem si představil tu ostudu, že mě budou vyšetřovat, a navíc budu žít bez elektřiny, neviděl jsem jinou možnost – dodává.

Na polovinu z třistatisícového dluhu si vzal hypotéku, zbytek splácí každý měsíc z důchodu.

  • Od té doby špatně spím, stačí slyšet projíždějící auto a rozbuší se mi srdce.

Podobných příběhů lze v Polzerově bydlišti, dvoutisícových Bělkovicích u Olomouce, najít desítky.

Přibývají poškození

Klienti si také stěžovali, že oděvy výjezdních týmů ČEZ připomínají policejní uniformy. Firma sice už dříve odmítla, že by její lidé nosili oblečení s nápisem Policie, při prohlídkách domů nicméně policisté jednu policejní uniformu našli!

Trestní oznámení na Čez podal právník Jan Rytíř začátkem dubna. Do té doby zmapoval 53 případů, ve kterých je poškozeno dohromady 177 občanů a firem, a stále se připojují noví lidé. Každý den někdo zavolá. Ti lidé v praktikách pokračují – řekl Rytíř.

Kdo poškodil elektroměr?

Firma po muži, který provozuje školní jídelnu v Praze, požadovala přes 135 tisíc korun za neoprávněný odběr elektřiny a dalších deset tisíc korun za poškození měřícího zařízení.

Dluh měl ale z velké části vzniknout až měsíc poté, co pracovníci energetiky po ukončení smlouvy odečetli z měřícího zařízení konečný stav a odpojili elektroměr ze sítě. Ten však fungoval dál a podle firmy muž odebíral elektřinu načerno... celý článek

Kdo dohnal zákazníka ČEZu k "sebevraždě"?

Následující video zachycuje emotivní scénu s mrtvým mužem na zemi autodílny. Video natočili sami zaměstnanci útvaru netechnických ztrát (NTZ). Prý to dělají při každém svém zásahu. Video jim zabavili policisté z protikorupčního útvaru při domovních prohlídkách poté, co začali vyšetřovat metody této samozvané energetické armády ČEZu.

Potíž je v tom, že na videozáznamu není vidět, co sebevraždě předcházelo. Jinými slovy – zda se podnikatel a také soudní znalec v oboru elektřiny zastřelil kvůli obavě z ostudy, jak tvrdí ČEZ, nebo zda se před smrtí neodehrála nějaká hádka s členy speciálně vycvičené jednotky ČEZu, která ho eventuelně mohla přivést do tísně, ze které neviděl jiné východisko, či zda to bylo zcela jinak... čtěte více zde

I ty Brutte...

Aby toho nebylo málo tak trestní oznámení pro pomluvu a křivé obvinění se chystá podat na právníka Jana Rytíře a dalších zhruba již 200 lidí i samotný ČEZ...

Se svou troškou do mlýna přispěchala i TV Nova a natočila reportáž

Manažerům ČEZu není co závidět

Pracují totiž mezi dvěma mlýnskými kameny: na jedné straně jejich akcionáři včetně státu chtějí výplatu co nejvyšších dividend a na druhé straně je veřejnost a nezasvěcení pisálkové pranýřují pro nehorázné příjmy a přímo zuří odběratelé elektřiny, jejíž cena neustále stoupá. Manažeři ČEZu nyní uplatní právo na zvýhodněný nákup akcií neboli opci.

Šéf Martin Roman by jejich okamžitým prodejem získal 677 milionů Kč. Většinu akcií si ale prý zatím ponechá. Není totiž žádný hlupák a doufá, že akcie v letošním roce po opětovném zdražení elektřiny či v době prodeje ČEZu nebo po prodeji ještě stoupnou. O opce, které jsou součástí motivačního programu firmy, požádalo celkem 13 členů vrcholového vedení ČEZ.

Opce je finanční instrument poskytující držiteli právo zakoupit v budoucnosti akcie za předem určenou cenu.

V případě ČEZu tak mohou dnes manažeři nakupovat akcie za 174,50 Kč (cena platná 24. 2. 2004), v současné době se akcie prodávají na burze za cca 1387 korun. Je zřejmé, že se o takové úžasné zvýšení ceny akcií přičinili právě manažeři a tak si z pohledu všech majitelů akcií takovou odměnu zaslouží. Ostatně nemohli dělat nic jiného, než zdražovat elektrickou energii, protože jinak by byli ze svých postů valnou hromadou odvoláni nebo by ČEZ musel čelit žalobám minoritních akcionářů, jak nám již mnohokrát v televizi i v tisku ekonomičtí odborníci potvrdili.

Objevují se ovšem i poťouchlé pomluvy, že správní rada prodloužila Romanovi jeho funkční období v říjnu loňského roku o další čtyři roky až do 20.února 2012 jen proto, že v minulém roce ze svých soukromých peněz daroval sto milionů korun na rozvoj a výstavbu "sesterské" školy soukromého pražského Prvního obnoveného reálného gymnázia (PORG), jehož ředitelem je Václav Klaus mladší, syn prezidenta. Z peněz má vzniknout další sesterská soukromá škola pro žáky od první třídy až k maturitě. Výuku v češtině bude doplňovat studium v cizím jazyce. Škola by se podle Václava Klause ml. mohla otevřít už v září 2008.

To je pomluva a jen závist. Manažer polostátní akciové společnosti přece může se svými penězi naložit jak chce a je patrné, že Martin Roman ví, kam směřovat svoji dobročinnost. Můžeme doufat, že i ostatní manažeři ČEZu naloží se svými zisky podobně a stanou se příkladem pro ostatní občany této země, zejména pro ty poněkud bohatší.

Že se vám to celé nelíbí a považujete za nemorální, aby nějaký Roman vydělával denně více peněz než premiér za měsíc? Inu, nikdo vám nebrání, abyste se i vy stali takovým manažerem. Pokud na to nemáte schopnosti, nezbývá vám než si zatopit dřevem v kamnech a svítit loučí. V dnešní době obstojí jen ten, kdo je schopný, podnikavý a který druhým nezávidí jejich úspěch a peníze ani starosti s jejich utrácením.

Doufám, že jsem vás svým dnešním článkem nerozčílil natolik, že se teď seberete a půjdete zapít do nejbližší hospody svůj žal nad vaší finanční situací. Pokud jste svobodní či rozvedení, máte ještě jednu šanci: vzít si nějakou bohatou nevěstu. Ženám nic podobného radit nemusím, tenhle trik již ovládaly dokonale jejich prababičky... zdroj

Proč už nikdy nebude cena elektřiny klesat

Polostátní ČEZ je nejziskovější domácí firmou. Vedení společnosti před Vánocemi odhadlo, že čistý zisk za rok 2007 vyšplhá včetně mimořádných vlivů na rekordních 42,6 miliardy korun a v roce 2008 má dále vzrůst na 46,6 miliardy.

Když si loňský čistý zisk ČEZu podělíme přibližným počtem domácností v Česku, což je podle ČSÚ kolem 4,2 milionu, vychází tak, že na každé rodině vydělali akcionáři ČEZu 10 000 Kč za rok. Jinak řečeno, kdyby tato státní akciová společnost hospodařila s cílem mít nulový čistý zisk, mohly by být účty českých domácností nižší průměrně o oněch 10 000 korun českých díky nižším nákladům na elektřinu.

Bohužel takhle ale akciové společnosti, jejichž akcie vlastní více akcionářů, nemohou podnikat. Zejména když se akcie firmy prodávají na mezinárodním trhu. Jejich jediným cílem je docílit co nejvyššího zisku a nejvyšších vyplácených dividend, což samozřejmě působí i na cenu akcií.

Pokud by se například naše milá vláda rozhodla snížit cenu elektřiny, musel by stát nejprve skoupit všechny akcie a pak rozhodnout, za jakou cenu a hlavně komu se bude elektřina za takové ceny prodávat. Což jak jistě pochopíte, není realizovatelné. Vláda jde naopak cestou uvolňování prodeje dalších akcií ze svého portfolia, například proto, aby tak umožnila realizaci opce pro manažery ČEZu... celý článek

A jak se mafiánské praktiky Čezu líbí vám?

Konzultoval jsem text článků s mnoha kolegy a kolegyněmi a skutečně musím říct, že z toho co prosakuje na veřejnost jde mráz po zádech. Je vůbec možné, aby někdo, ač je opravdu poškozený bral takovýmto způsobem právo do vlastních rukou? Proč u zjištěné zlodějny není přítomna policie, sepsán řádný protokol a shromážděny důkazy?

Jestliže to podle ČEZu je možné, mohu tak postupovat i já, když mě někdo okrade? Že bych třeba pachatele krádeže rohlíku ve své pekárně zadržel a počal jej vydírat dle vzoru ČEZu tím, že už mu do smrti neumožním nákup jakéhokoli pečiva nejen u mě, ale i nikde jinde v republice, když mi nezaplatí předpokládanou ztrátu do výše počtu minut za posledních 10 let, kdy prokazatelně mou provozovnu navštěvoval a tedy i zřejmě kradl? Při dnešních cenách rohlíku okolo tří korun bych se snadno dostal k částce až 5 a půl milionu, kterou bych následně milostivě snížil na milionky dva, což by zdvojnásobilo můj zisk za poslední rok a zaplatilo tak další chytače rohlíků na dobu nejméně čtyř let...

Tak jak, mohu to učinit? Ano? Podle toho, co dělá zcela beztrestně monopolní ČEZ, ano! Vždyť jak se liší jeho a moje firma? Pravda, v té mojí nemá podíl stát, ten stát, který si platíme ze svých daní, aby nás chránil i před mafiánskými praktikami! A také nemám monopol, pokud bych se dohodl s ostatními pekárnami, že zloději rohlíku už nic neprodáme do doby uhrazení předpokládané ztráty, skočí na nás Antimonopolní, Čojka i Živnosťák, o České policii ani nemluvě.

Tak jak to tedy je, má v Česku ČEZ neomezenou moc stejně jako páni exekutoři? A proč si to necháváme líbit, k čemu máme poslance, vládu a ombucmana, k čemu je policie, která nechrání občana a jeho majetek a preferuje instituce? Může někdo vysvětlit, proč se hanebnost stává v Česku zcela běžnou i v bankách u poskytovatelů telefonních sítí na úřadech i soudech? Kam to ještě proroste, kam nás dovede ta naše hamižnost a kdy a u čeho se to kdy zastaví?

Mr. Schluss – pán ČEZu

Je evidentní, že Náš zákazník – náš pán, pro velké firmy, monopoly a ani pány poslance neplatí. Neváží si nás, jsme pro ně jen mšice na třešni, které je potřeba vysát... Avšak nemylme se, i poslanci žijí z nás a naší práce, a je to jeden z nejlepších jobů v této prohnilé socanskosovětské republice EU.

Ryba smrdí vždycky od hlavy – tak jak jste na tom děti moje s vidlema? Co takhle vzpomenout si na své kořeny a zvolat s bratrem Žižkou – Hrr na ně!

autor R.R.  

Aktualizace:

 

zdroj textu a nové aktualizace zdeZpět na hlavní stranu blogu

Komentáře